Arroyo Valley AAU – March 24th, 2012

Team Champions

Kids/Jr. High School Division Team Champion: Hawks Wrestling

 

High School Division Team Champion: Upland High School

 

Kids Division

45 lbs 
1st- Kieran Daugherty (Pinnacle)
2nd- Jake Gutierrez (Kistler Dungeon)
3rd- Mateo Ochoa (Kistler Dungeon)

 

80 lbs 
1st- Eric Santana (Pounders)
2nd- Eric Salcido (Bruins Elite)
3rd- Korey Mendoza (Adrenaline)

 

55 lbs 
1st- Isaiah Duran (Colton Stingers)
2nd- Zarek Nathanson (CSDR*)
3rd- Brian Morales (Colton Stingers)

 

95 lbs
1st- Anthony Castro (Colton Stingers)
2nd- Zeth Santos (Cajon)                            

 

Jr. High School Division 

80 lbs
1st- Eric Santana (Pounders)
2nd- AJ Raya (Adrenaline)
3rd- Jacob Ponce (Adrenaline)

 

145 lbs 
1st- Christian Cruz (La Quinta)
2nd- Gabriel Sanchez (Hawks)
3rd- Daniel Villegas (Hawks)

 

103 lbs 
1st- Gabriel Loy (Blackwatch)
2nd- Eddie Rivera (AB Miller)

 

189 lbs
1st- Marcus Martinez (Chaffey)
2nd- Alex Loza (AB Miller)

 

119 lbs 
1st- Chris Torres (Cajon)
2nd- Johnathan Arnold (Hawks)
3rd- Jared Ramirez (Cajon)

 

 

High School Division

106 lbs 
1st- Bailey Terrones (Damien)
2nd- Jess Duran (Colton)
3rd- Johnathan Arnold (Hawks)

 

152 lbs 
1st- David Burgos (SBVC*)
2nd- Martin Espinoza (Chaffey)
3rd- Tyler Randles (Adrenaline)


120 lbs 
1st- Chris Torres (Cajon)
2nd- Nick Romano (Upland)
3rd- Raymond Briseno (Upland)

 

160 lbs 
1st- Steven Samaniego (AB Miller)
2nd- Darren Church (Damien)
3rd- Ryan Meewis (Chaffey)

 

132 lbs 
1st- Skorpio Duarte (San Gorgonio)
2nd- Edgar Santana (Shadow Hills)
3rd- Daniel Espinoza (Chaffey)

 

170 lbs 
1st- Mathew Mendez (AB Miller)
2nd- Rudy Ortega (Upland)
3rd- Joseph Castaneda (Cajon)

 

138 lbs 
1st- Pablo Zarate (AB Miller)
2nd- Apollo Santos (Cajon)
3rd- Monica Samaniego (AB Miller)

 

182 lbs 
1st- Corey Martinez (Chaffey)
2nd- Mathew Mendez (AB Miller)
3rd- Miguel Monge (SBVC*)

 

145 lbs 
1st- Josh Caro (Upland)
2nd- Jordan Quarternick (Notre Dame)
3rd- Marcelo Yanez (AB Miller)

 

 220 lbs 
1st- Joseph Marmelejo (Upland)
2nd- Gerardo Naranjo (Chaffey)
3rd- Andrew Cuadra (AB Miller)

 

*CSDR - California School for the Deaf, Riverside

*SBVC - San Bernardino Valley College

This entry was posted in 2012 Season.


Teams:
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


Placers:
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,