Fontana AAU – June 15th, 2013

Team Champions

Kids/Jr. High School Division Team Champion: Adrenaline 

 

High School Division Team Champion: Yucaipa Wrestling Club

 

Kids Division

40 - 45 lbs
1st- Ricardo Ponce (Adrenaline)
2nd- Ronnie Ramirez (Pounders)
3rd- Mateo Ochoa (Kistler Dungeon)

 

65 - 70 lbs (5th - 6th grade)
1st- Christian Cooper (Adrenaline)
2nd- Jeremy Davis (Wildcats)
3rd- Andrew Tafolla (Dona)

 

45 - 50 lbs
1st- Evan Manzo (Adrenaline)
2nd- Ricardo Ponce (Adrenaline)
3rd- Durand Johnson (Adrenaline)

 

70 - 75 lbs
1st- Alex Ramirez (Pounders)
2nd- Damian Espinoza (Adrenaline)
3rd- Alejandro Luna (BJ Muta)

 

50 - 55 lbs
1st- Trenton Pagaduan (Adrenaline)
2nd- Roman Henretly (Yucca Valley)
3rd- Jake Gutierrez (Riverside Kidz)

 

80 - 86 lbs 
1st- Alex Ramirez (Pounders)
2nd- Nickolas Garcia (Cajon)
3rd- Alejandro Luna (BJ Muta)

 

60 - 65 lbs
1st- Andrew Barbosa (Yucaipa)
2nd- Brian Thorpe (Grapeland)
3rd- Jeremy Gaggos (Etiwanda)

 

82 - 88  lbs
1st- Korey Mendoza (Adrenaline)
2nd- John Garcia (Etiwanda)
3rd- Andres Luna (BJ Muta)

 

65 - 70  lbs (3rd - 4th grade)
1st- Fernando Barreto (Pounders)
2nd- Andrew Barbosa (Yucaipa)
3rd- Damian Espinoza (Adrenaline)

 

90 - 95  lbs
1st- Jayden Castro (Adrenaline)
2nd- Andres Luna (BJ Muta)

 

Jr. High School Division

80 - 86 lbs
1st- Korey Mendoza (Adrenaline)
2nd- Damien Montes (Adrenaline)
3rd- Joseph Abeyta (Chino Hills)

 

136 - 145 lbs 
1st- Rizzo Capraro (Wildcats)
2nd- Salvador Mancia (Cajon)

 

90 - 96 lbs
1st- Sunny Luna (Jackrabbit)
2nd- Jacob Ponce (Adrenaline)
3rd- Travis Gelinas (Sylmar Slammers)

 

165 - 185 lbs
1st- Charley Chavez (Sonora)
2nd- Ulices Gutierrez

 

108 - 113 lbs 
1st- Jerry Rubio (Fontana)
2nd- Jacob Ponce (Adrenaline)
3rd- Nathan Paredes (Yucaipa)

 

 

 

High School Division

106 lbs
1st- Sean Breceda (Norco)
2nd- Dylan McGee (Yucaipa)

 

154 lbs

1st- Adam Cervantes (Los Osos)
2nd- Daniel Chavez (Colton)
3rd- Ernesto Soto (AB Miller)

 

113 lbs
1st- Joseph Mejer (Brawley)
2nd- Logan Odenbaugh (Grand Terrace)
3rd- Alexander Lopez (Yucaipa)

 

160 lbs 
1st- Anthony Nguyen (Yucaipa)
2nd- Daniel Chavez (Colton)
3rd- Ian Lewis (Yucaipa)

 

120 lbs
1st- Gerardo Macias (Yucaipa)
2nd- Kevin Pelligrini (Citrus Hill)
3rd- Logan Odenbaugh (Grand Terrace)

 

182 lbs 
1st- Nick White (Yucaipa)
2nd- Joshua Adams (Centennial)
3rd- Miguel Zuniga (Norco)

 

126 lbs
1st- Russell Rohlfing (Sonora)
2nd- Sam Aguilar (Chaffey)
3rd- Gabriel Garcia (TWC)

 

195 lbs
1st- Nicholas Lucio (No Mercy)
2nd- Darren Church (Damien)
3rd- Marcus Martinez (Chaffey)

 

138 lbs
1st- Gabriel Cruz (La Habra)
2nd- Peter Martinez (Brawley)
3rd- Devon Davis (Canyon Springs)

 

220 lbs

1st- Frankie Valenzuela (Fontana)
2nd- Kaulin Garcia (Damien)
3rd- Aravier Soto (Fontana)

 

145 lbs
1st- Osbaldo Quintero (Fontana)
2nd- Andrew Fyfe (Citrus Hill)
3rd- Garret Pattison (Grand Terrace)

 

HWT

1st- Fernando Aguilar (El Monte)
2nd- Kaulin Garcia (Damien)
3rd- Joel Hidalgo (Colton)

 

 

*CSDR- California School for the Deaf, Riverside

This entry was posted in 2013 Season.


Teams:
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


Placers:
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,